spot_img
10.6 C
İstanbul
Ana SayfaFudo PAMFudo PAM Özellikleri: #3 SSH erişimlere 2FA uygulama

Fudo PAM Özellikleri: #3 SSH erişimlere 2FA uygulama

spot_img

İlgili çözüm video gösterimi:

https://www.youtube.com/embed/O53_24CTaIA
  1. Local SSH hesapları ile yapılan erişimleri active directory kullanıcıları ile sağlar ama sunucuya parola kasasında saklı root kullanıcı ile erişir.
  2. Istenirse parolalar erişen kişiye paylaşılmadan tempory bir kullanıcı adı ve parola ile erişim sağlatılabilir.
  3. Active directory parolası ile erişimlerimlerde parolanın yanına ek ücret olmadan tek kullanımlık parola üretme hizmeti sağlar.
  4. Yapılan tüm erişimleri video kaydı olarak saklar, istenirse birden fazla kişiye yapılan erişim eş zamanlı ve canlı izletilebilir.
  5. Istenmeyen komutlar çalıştırıldığında bu komutları OCR ile tespit edip, bazı aksiyonlar aldırabilir. Bu aksiyonlar, >Bilgi Güvenliği Sorumlusuna mail ile birdirimde bulunma, >Oturumu sonlandırma, >Oturumu Beklemeye alma, >Oturumu Gerçekleştiren Kullanıcıyı Bloklama

Herhangi bir dilek ve önerilerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

spot_img
Recep ÖZTÜRK
Recep ÖZTÜRKhttps://www.banasorun.net
Bilişim Teknolojileri sektöründe 13 yılı aşkın süredir çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşamımın ilk yıllarını altyapı alanında uzmanlaşarak geçirdim. Daha sonraki süreçte BT Servisleri ve Veri Depolama alanında bir çok iş sürekliliği projesinde yer aldım. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. Bir Holdingin BT yöneticiliği görevini yaptıktan sonra Cyber Security ve Identity konularına yoğunlaştım, daha sonra siber güvenlik alanında faaliyet gösteren danışlanlık firması ve bir distribitörde çalıştım. Şu anda yaşantıma yurt dışında çalışarak devam ediyorum.
- Advertisement -spot_img

En çok okunanlar

Benzer Makaleler

spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz