spot_img
4.4 C
İstanbul
Ana SayfaFudo PAMFudo PAM Özellikleri: #4 Windows local hesaplara OTP uygulaması ve local parola...

Fudo PAM Özellikleri: #4 Windows local hesaplara OTP uygulaması ve local parola değiştirici

spot_img

Çözüm ile ilgili kilit notlarım:

  • Fudo, local admin ile erişilen sunuculara erişimi, gerçek kullanıcı adı ve parolayı son kullanıcıya paylaşılmadan sağlar.
  • Yapılan erişimler video kayıt altına alınır.
  • Alınan kayıtlarde OCR desteği ile full-text search arama yapılabilir;
  • Local admin parolaları ile yapılan sunucu erişimlerinde çok faktörlü kimlik doğrulama ve tek kullanımlık parola(OTP) uygulayabilir.
  • Tamamen ajansız çalışır ve uç noktadaki sunucuya herhangi bir kurulum gerektirmez.
  • Parola değiştirme politikaları uygululanabilir. Belirli zaman aralığında, her oturum sonlandığında veya parola kasasından alınan parola geri bırakıldığında local hesabın parolası Fudo tarafından resetlenebilir.

Herhangi bir dilek ve önerilerinizi yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

spot_img
Recep ÖZTÜRKhttps://www.banasorun.net
Bilişim Teknolojileri sektöründe 13 yılı aşkın süredir çalışmaktayım. Profesyonel iş yaşamımın ilk yıllarını altyapı alanında uzmanlaşarak geçirdim. Daha sonraki süreçte BT Servisleri ve Veri Depolama alanında bir çok iş sürekliliği projesinde yer aldım. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği bölümünde Yüksek Lisans eğitimimi tamamladım. Bir holdingin BT yöneticiliği görevini yaptıktan sonra Cyber Security ve Identity konularına yoğunlaştım. Şuan Siber Güvenlik alanında faaliyet gösteren bir distiribütörde bu alanda görevler alıyorum. Sayfamızda da birbirinden değerli yazarların tecrübelerini aktararak sektörel farkındalığın oluşmasına katkıda bulunmayı hedefliyoruz.
- Advertisement -spot_img

En çok okunanlar

Benzer Makaleler

spot_img

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here